Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Post#1 » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu internetowego. Chcę aby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś ciekawej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona internetowa, która ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny zarys to portal, który zawiera ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

Post#2 » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co przeczytałem, to nie masz koncepcji na interes w Internecie i masz ochotę wykonać kopię istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na sukces. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po na wstępie musisz zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Napisz do 10 firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Później dopytaj się o sposoby i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. posiadają te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował większych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny osób chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.